Металочерепиця: за і проти

Металочерепиця: за і проти

Металочерепиця - один з найпопулярніших сьогодні покрівельних матеріалів. Зовні майже нічим невідмітна від керамічного побратима, в експлуатації вона менш примхлива і не приносить власнику особливого клопоту.

Що за звір такий?

Металочерепиця, по суті, - це оцинковані листи сталі товщиною до 0,5 мм. Метал на виробництві покривають шарами спеціальних захисних складів, а потім надають йому потрібну форму. Сьогодні металочерепиця зустрічається в різних колірних варіантах. Найбільш популярними довгий час залишаються кольори, що нагадують керамічну покрівлю: червоно-коричневий, теракотовий. Не менш затребуваним в останні роки став і зелений колір.

Переваги металочерепиці

На користь придбання саме цього типу покрівельного матеріалу свідчать такі моменти:

Великий термін експлуатації. Металочерепиця може служити без нарікань до 50 років.

  1. Простота монтажу. На виробництві листи нарізаються розміром до 8 м в довжину, що полегшує роботу і знижує кількість затраченого часу.
  2. Міцність. Невелике число стиків робить конструкцію більш міцною.
  3. Порівняно невелика вага. Також полегшує роботу покрівельників і прибирає необхідність зведення додаткових укріплень.
  4. Простота догляду. Металочерепиця, укладена за всіма правилами, не вимагає ретельного нагляду за своїм станом.

Недоліки металочерепиці

Як і у будь-якого іншого матеріалу, у металочерепиці є свої мінуси:

  1. Особливі вимоги до монтажу. Міцність майбутньої конструкції безпосередньо залежить від кваліфікації робітників. Крім того, металочерепиця володіє досить крихким захисним шаром, який легко подряпати, що також накладає певні обмеження на діяльність монтажників. Пошкоджений шар може стати причиною руйнування покрівлі.
  2. Обрізки. Матеріал доводиться підганяти по малюнку. Великі листи незручні для обробки складних по конфігурації дахів: утворюється багато залишків.
  3. Низька шумоізоляція.
  4. Додаткові матеріали. Для правильного монтажу та подальшого комфортного проживання потрібно разом з металочерепицею купувати гідроізоляцію, брус, конструювати обрешітку. Всі ці матеріали і роботи позначаються на кінцевій вартості покрівлі.
  5. Невелика товщина.

Незважаючи на всі мінуси металочерепиця сьогодні дуже популярна і затребувана. Головне, наважуючись зупинитися на ній, ретельно підійти до вибору не тільки матеріалу, але й монтажної бригади.