Огорожа з профнастилу - швидко і зручно

Кожен власник приватного будинку або дачної ділянки рано чи пізно зіткнеться з таким важливим і відповідальним процесом, як вибір матеріалу для виготовлення забору. До цього питання можна підійти як c дизайнерського боку, так і з практичного. А вибір досвідчених виробників в останні роки зупиняється на профнастилі. Найбільш привабливий цей матеріал своєю доступною ціною для масових споживачів, довговічністю, стійкістю до пошкодження і деформації, великим вибором кольору, розміру, а також він є глухою огорожею і чудовим антишумові екраном. Профнастил має наступну стандартну комплектацію: елементи, які об'єднані в один каркас, система балок, призначення яких полягає в монтажі профнастилу в бетонній плиті або під землею. Ці балки є опорою і основною складовою стійкості та цілісності майбутнього паркану, а також можуть замінити фундамент. Доповнені балки арматурними елементами, які виконані як перехресні з'єднання. Їх можна використовувати як для кріплення самого листа, так і для вставки художнього або декоративного елемента.

Від правильності вибору будівельних матеріалів для майбутнього паркану безпосередньо залежить стійкість, довговічність і надійність даної конструкції. Листи мають різну товщину і металевий прокат: вони можуть бути або оцинкованими односторонніми, або двосторонніми з полімерним покриттям. Міцність профнастилу полягає в висоті його ребра і робочій ширині листа. При невисокій хвилі трапеції покупець отримає економний, але не міцний варіант, а ось зупинивши свій вибір на маленькій ширині листа і високому ребрі, матиме найміцныше огородження.

Дуже велику популярність зараз має покриття оцинкованого профнастилу поліестером. Це процедура може похвалитися не тільки своєю захисною функцією, а й естетичною - листи стають кольоровими з однієї або двох сторін.

Якщо паркан повинен в першу чергу виконувати роль дизайнерського творіння, то звичайно, профнастил вам не підходить. Для цього більше підійде паркан з металевого штахетника або зелений паркан. Профнастил - це господарська конструкція, що спочатку створювалася для огородження будівельних об'єктів і промислових складів. Це недорого і ніхто сторонній не дізнається, що відбувається на території. Але з часом паркани з профнастилу стали встановлювати на дачах, а ще пізніше навіть в заміських особняках європейського типу. У зв'язку з цим з'явилася єдина дизайнерське прикраса - різьблений або рельєфний елемент самого профлиста, який має кілька різновидів. А також, якщо споживач бажає, то для нього можуть внести додатковий різьблений елемент. Виконують його зазвичай на вершині листа.

Для установки паркану з профнастилу знадобиться додаткова будівельна техніка, адже щоб встановити саме такий паркан доведеться спочатку зайнятися підготовкою великого і глибокого котловану (сюди будуть встановлені в майбутньому всі частини і деталі фундаменту). Основну балку варто зміцнювати бетоном, адже вона буде відповідати за ваговій баланс майбутнього паркану і його положення. Необхідно не один раз перевірити правильність і грамотність розрахунків попереднього проекту для проведення монтажних робіт. Якщо котлован буде виритий невірно, то він може в подальшому деформувати профнастил, а значить, він не буде стійкий до сильних поривів вітру та великих потокыв води під час весняної повені. В даному випадку, коли закінчилися початкові монтажні роботи, необхідно арматурний каркас прикріпити або приварити до основної балки фундаменту. Для кріплення в цій ситуації слід використовувати спеціальні кріпильні болти, які в подальшому дозволяють швидко здійснити заміну зіпсованого елемента. Це дуже зручне і практичне конструкторське рішення.

Не можна не відзначити, що будь-які сталеві або металеві перекриття вимагають додаткового сервісу і обслуговування, оскільки ці матеріали дуже уразливі перед кліматичними змінами або перепадами температури. А для вітчизняного виробника це є дуже актуальним, тому що зими знамениті своїми низькими температурами і суворими холодами, після яких виникає внутрішня і зовнішня корозія. Але страждає в першу чергу ні сам лист профнастилу, а несуча металева опора - вона іржавіє і гниє, а паркан в свою чергу перестає бути стійким. Вирішується ця проблема дуже просто. Структура забору, укріплена бетонним перекриттям, ізолює несучий стовп від впливу корозії. Бетон дуже міцний і може прослужити не один десяток років. При будь-яких пошкодженнях його можна з легкістю відновити за кілька годин. Крім того, бетон і цемент доступні за ціною і тим самим привабливі для дачника і садівника.